Rokas Šaltenis

Rokas Šaltenis

Rokas Šaltenis

Breikas

Lietuvos bei tarptautinėje breiko scenoje esu geriau žinomas kaip Rukus. Pradėjau šokti dar 2000-aisiais metais, kaip ir daugeliui kitų tuometinės kartos šokėjų, viskas prasidėjo pamačius breiką per TV – kaip vaikas, buvau nepaprastai sužavėtas breiko judesiais. Nuo tų dienų prabėgo daug laiko, per kurį man teko dalyvauti daugybėje tiek vietinio, tiek ir aukščiausio lygio pasaulinių breiko renginių – nuo battle’u iki sceninių šokio-teatro pasirodymų; nuolatos semtis žinių iš gatvės šokio kultūros legendų bei šių dienų talentų; dalintis sukaupta patirtimi vedant seminarus bei reguliarius užsiėmimus įvairaus amžiaus ir pajėgumo šokėjams.
Didžiąją savo profesionalaus šokėjo laiko dalį praleidau Anglijoje, kur su komanda intensyviai vysčiau bendruomeninę veiklą, prisidėjau prie įvairių, su breiko šokiu ir hip hop kultūra susijusių, renginių organizavimo, tarp kurių ir pasaulyje pagarsėjęs Just Jam Intl.
Kelios žymesnės mano karjeros akimirkos: Battle Of The Year (Germany), UK BBoy Championships (UK), San Francisco Hip Hop Dance Festival (USA), Breaking Convention (UK), Together Apart (Brazil), Winter School (South Africa), ÅSA Folkhögskola 5-Styles gatvės šokių kursas (Švedija), Outbreak (Slovakia), King Of the Concrete (Slovenia), Real Deal (Norway), Streetstar (Sweden), Just Jam Intl (UK), Yalta Summer Jam (Ukraine), Rockafellaz Anniversary (Poland), Radikal Forze Anniversary (Singapore), Judgement Day (Malaysia) ir kt.
Po kelerių metų pertraukos keliaujant po pasaulį, dabar vėl grįžtu prie šokio ir dalinimosi šia veikla su kitais.

Motus pirmiausia man yra vaikai, kurie ateina į mano vedamus užsiėmimus, kiekvienas su savo unikaliomis asmenybės, su savais lūkesčiais, stiprybėmis ir baimėmis. Kaip vadovas, jaučiu didelę atsakomybę kiekvienam jų – kaip juos sudominti, užimti ir svarbiausia koks pavyzdys aš jiems pats esu, netik kaip šokėjas, bet kaip žmogus. Iš jų aš nuolatos mokausi lygiai tiek pat, kiek mėginu išmokti juos (o gal net ir dar daugiau).

Mokyklą baigiau su raudonu diplomu. Universiteto taip gerai baigt nepavyko, ir galų gale vis tiek grįžau prie breiko, nes niekas daugiau manęs taip stipriai neužkabino kaip šokis.