APIE ŠOKIO-JUDESIO TERAPIJA
Šokio-judesio terapija yra terapinio judesio naudojimas siekant vystyti/tobulinti emocinę, fizinę, dvasinę ir socialinę asmens integraciją. Ši terapinė forma yra pripažinta viena iš keturių oficialių meno terapijos formų visame pasaulyje. Užsiėmimų metu siekiama išgyventi dabarties momentą, pažinti savo kūną ir jį išgirsti, tyrinėti pojūčius ir savo santykius su pačiu savimi, kitu žmogumi, aplinkoje judant kiekvienam savitu, unikaliu būdu. ŠJT metu menų terapeutas visada siekia užmegzti sąmoningą ir lygiavertį bendravimą su klientu siekdamas suprasti jo jausmus, problemas bei skatinti jo potencialą. Terapijoje nėra teisingų ir neteisingų judesių, nėra kritikos, vertinimo ir lyginimosi. Mūsų erdvė yra saugi, konfidenciali ir priimanti. Butent judesys padeda susidurti su tuo, kas sunkiai išreiškiama protu ir žodžiais, paleisti susikaupusią energiją, atsipalaiduoti. Šokant stiprinamas ir fizinis kūnas: atrandami įtampos taškai, išjudinami pagrindiniai kūno raumenys, sąnariai.
APIE MUS
Emilija Lukošiūtė – šokio-judesio terapeutė, choreografė. Esu baigusi šokio meno bakalauro studijas su pedagogikos specializacija Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijoje, o vėliau įgijau magistro laipsnį Vilniaus Universitete, kur specializavausi šokio-judesio terapijoje. Savo darbe orientuojuosi į įvairaus amžiaus klientus, nuo vaikų iki senjorų, ir siekiu padėti jiems atrasti judesio terapijos naudą.
Vesta Petrauskaitė – choreografė ir šokio-judesio terapeutė, Lietuvos šokio-judesio terapijos asociacijos narė. Šiuo metu dirbu su individualiais klientais, taikydama šokio-judesio terapiją, taip pat specializuojuosi dirbdama su pacientais, turinčiais priklausomybių. Mano tikslas – padėti žmonėms atrasti judesio galią ir lydėti juos sveikimo procese.
Apie užsiėmimą
“Judėjimas ir emocijos: nerimo ir džiaugsmo tyrinėjimas”
Kviečiame prisijungti prie mūsų šokio-judesio terapijos užsiėmimo, kuriame tyrinėsime nerimą ir džiaugsmą per judesį. Atrasime, kaip nerimas gali pasireikšti mūsų kūne ir kartu ieškosime būdų jį išveikti. Taip pat, per judesį ir prisiminimus, atrasime džiaugsmą ir atsipalaidavimą.
Per mūsų užsiėmimą turėsite galimybę:
Kalbėtis: Sukursime atvirą ir paramą teikiančią aplinką, kurioje galėsite dalintis savo jausmais,
mintimis ir patirtimi su kitais grupės dalyviais.
Šokti: Šokis bus mūsų pagrindinis išraiškos būdas. Leiskite savo kūnui išreikšti emocijas ir
išlaisvinti energiją per judesį. Nėra teisingo ar neteisingo būdo šokti – svarbu leisti kūnui
vadovauti ir rasti savo išraiškos būdą.
Rezultatai:
- Padidėjęs sąmoningumas ir savivertė
- Atskleisti ryšiai tarp minčių, jausmų ir veiksmų
- Gyvenimo džiaugsmo pojūtis ir geresnė emocinė savijauta
- Vidinė ramybė
Kodėl būtent šokis ir judesys? Šokis yra galingas išraiškos būdas, padedantis prisijungti prie savo vidinio aš. Per judesį galime atsipalaiduoti, pašalinti įtampą ir atrasti naujas perspektyvas. Tai ne tik šokis – tai kelionė į save.
Prisijunkite prie mūsų ir leiskite šokio-judesio patyrimams jus įkvėpti!
PROGRAMA:
Šeštadienis, lapkričio 23 d.:
- 9:00–9:45 – Joga/Meditacija
- 10:00–12:00 – Teatro terapija
- 12:00–13:30 – Pietų pertrauka
- 13:30–16:30 – Dailės terapija
- 16:30 – 17:00 – Pokalbiai prie arbatos
- 17:00 – Vakaras su muzika ,,Jaukiai ir šiltai”
Sekmadienis, lapkričio 24 d.:
- 9:00–9:45 – Joga/Meditacija (nemokamai)
- 10:00–12:00 – Šokio-judesio terapija
- 12:00–13:30 – Pietų pertrauka
- 13:30–15:30 – Muzikos terapija
- 15:30-16:00 – Pokalbiai prie arbatos
- 16:00 – Kino vakaras
KAINOS:
- Vienos užsiėmimo kaina: 46 eur
- Dviejų užsiėmimų kaina: 80 eur
- Keturių užsiėmimų kaina: 136 eur
- Joga/meditacija nemokamai
Dailės terapijos užsiėmimas su Ringaile Barkauskaite.
Dailės terapija – viena iš meno terapijos krypčių, apimanti dailės ir psichologijos bei psichoterapijos žinias. Tai procesas, kurio metu naudojant skirtingas dailės priemones bei technikas (tapymas, piešimas, lipdymas, koliažas ir kt.) galima lengviau suprasti ir saugiai išreikšti savo vidinį pasaulį – taip siekiant ugdyti save ir padidinti savo psichologinę gerovę. Ši terapijos forma yra skirta visiems, norintiems išlaisvinti kūrybiškumą, geriau pažinti save, išmokti pastebėti, pajausti, pamatyti, atpažinti ir transformuoti savo būsenas, jausmus ir emocijas (džiaugsmą, liūdesį, pyktį, nerimą ir kt.). Taip pat dailės terapija padeda išsakyti tai, kas netelpa žodžiuose. Pasak vienos iš meno terapijos pradininkių – H. Landharten: „piešdami mes galime kalbėti rankomis, klausytis akimis, liesti širdimi“.
Užsiėmimo metu aš pakviesiu jus susipažinti su dailės terapija ir leisti jūsų emocijoms ir mintims lietis spalvomis, štrichais bei potėpiais spontaniškos kūrybos pagalba. Nebūtina turėti meninių įgūdžių ar patirties. Šio susitikimo metu išbandysite atspaudo (monotipijos) techniką – naudosime dažus, stiklą, teptukus, kreideles ir kitas dailės priemones, kurios bus suteiktos.
Šis užsiėmimas yra apie apie smalsesnį ir atviresnį žvilgsnį į pasaulį bei į savo vidų ir apie įsitraukimą ir mėgavimąsi pačiu kūrybiniu procesu (o ne konkretaus rezultato siekimą). Taip pat apie mokinimąsi nusiraminti, atsiduoti buvimui dabarties momente bei savo kūno, proto ir sielos vientisumo patyrimą, vidinių išteklių atradimą. Turėsite galimybę atrasti būdą tyrinėti save per vizualinę saviraišką. Grupinės dailės terapijos užsiėmimas yra puiki galimybė patirti save saugioje grupėje, kuri atspindi išorinį pasaulį, pamatyti save kitų akimis bei patirti bendrystę su jais. Paprastai dailės terapija vyksta kaip tęstinis procesas – susidedantis iš daugiau užsiėmimų, tačiau šįkart jūs turėsite progą sudalyvauti viename užsiėmime be įsipareigojimo lankyti užsiėmimų seriją.
Apie mane: esu Ringailė Barkauskaitė – dailės terapijos metodų praktikė ir meniškos sielos žmogus, besibeldžiantis į vidinius sielos klodus per kūrybą ir pokalbius. Dirbu su įvairiomis klientų grupėmis – vaikais, suaugusiais ir senjorais. Tikiu, kad ši terapijos rūšis gali būti pritaikyta ir naudinga kiekvienam žmogui pagal esamus poreikius – esu pasiruošusi padėti jums atrasti savuosius. Man svarbus yra nuoširdumas ir jauki bei priimanti erdvė užsiėmimų metu, tad visada stengiuosi, kad žmogus pasijustų saugus, pamatytas, suprastas ir išgirstas.
Muzikos terapeutė Loreta Kačiušytė Skramtai
Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijau choro vadovo bei muzikos pedagogo kvalifikacijas. Su muzikos terapija susitikau gilindamasi į muzikos terapijos metodų taikymą kalbos ir komunikacijos sutrikimus turintiems vaikams rengdama disertaciją šia tema. Dar 1997 m. tapau Lietuvos muzikos terapijos asociacijos nare ir iki šiol aktyviai dirbu jos Taryboje. Savo kompetencijas muzikos terapijos srityje gilinu daugiau nei 25 metus seminaruose, konferencijose, stažuotėse Lietuvoje ir užsienyje. 2022 m. baigiau formalias menų terapijos (muzikos terapijos specializacija) studijas VU ir LMTA jungtinės menų terapijos magistrantūros studijų programoje ir apgyniau darbą bendruomeninės muzikos terapijos srityje. Šiuo metu muzikos terapiją taikau įgyvendindama projektus su vyresnio amžiaus žmonėmis, dirbdama su raidos sutrikimus turinčiais vaikais, vedu muzikos terapijos patyrimo grupes visiems besidomintiems muzikos terapija.
Muzikos terapija šiandienos kultūroje – tai muzikos terapeuto paslauga klientui, bendradarbiavimas naudojant muziką, įvairias muzikines veiksenas bei susikuriančius tarpusavio santykius optimizuojant kliento (individo ar grupės) sveikatingumą ir gyvenimo kokybę. Muzikos terapijos procesas organizuojamas naudojant aktyvius metodus (improvizavimą intuityviais muzikos instrumentais, dainavimą), muzikos klausymą, dainų kūrimą ir pan. ir pasižymi tuo, kad nereikalauja iš dalyvių jokio muzikinio pasirengimo.
Kviečiu į grupės muzikos patyrimo sesiją, kurioje turėsime galimybę kartu muzikuojant išlaisvinti emocijas bei atsipalaiduoti, atstatyti bei papildyti savo vidinius resursus ir geriau susipažinti su muzikos terapijos paslauga.
Teatro mokytoja ekspertė Audronė Masiukienė , socialinio emocinio ugdymo mokytoja, Socialinio projekto „Baimės laboratorija“ vadovė, Kultūros paso edukacijų „Paauglystė tavo akimis“ ir „Teismas“ edukatorė, VšĮ Žmonių žėmė direktorė, LMTA lektorė, laisvasis mokytojas.
Dramos terapijos asociacijos prezidentė 2020 -2022 m.
Patyriminis užsiėmimas „Laikas sau“ – tai kvietimas tėveliams atsipalaiduoti ir trumpam pabėgti nuo kasdienybės. Žaidimo forma pažvelgsime į tėvystės iššūkius iš šalies, ieškosime naujų įžvalgų ir sprendimų. Šis užsiėmimas – puiki galimybė ne tik geriau pažinti vieni kitus, bet ir pajusti bendrystę, supratimą bei palaikymą. Kartu sieksime kurti pozityvią nuotaiką ir stiprinti ryšį, kuris padės įveikti kasdienius išbandymus. Kviečiame Jus prisijungti ir pasimėgauti šia ypatinga akimirka!
Užsiėmimą veda Audronė Masiukienė – meno (dramos) terapeutė